ZÁSAHOVÁ OBUV CHALLENGER EVO II 9065/GA

Popis

Zásahová obuv CHALLENGER Evo II 9065/GA

První hasičská zásahová obuv s ochranou proti pořezu ruční motorovou pilou třídy 3 na trhu !

Absolutní top model z celé nabídky firmy JOLLY prezentuje maximální možnou ochranu a komfort současně.

Podrobný popis:

První hasičská zásahová bota na trhu, vybavená ocertifikovanou ochranou proti pořezu ruční řetězovou pilou třídy 3 (rychlost řetězu až 28 m/s).

Svršek je vyroben z prvotřídní vodoodpudivé usně s přírodním lícem (full grain leather) s vysokou prodyšností, která garantuje velmi dobré odvětrání potu z bot.

Podšívka z materiálu GORE-TEX® Performance comfort footwear zaručuje uživateli tepelný komfort a 100% ochranu před vnější vlhkostí.

Celková prodyšnost obuvi je o 400% lepší než minimum dle normy EN ISO 20345 v bodě 5.4.6

Tepelná izolace (test v pískové lázni) je o 20% vyšší než požaduje norma EN 15090 v bodě 6.3.1.

Odolnost vůči pronikání chladu přes podešev garantuje certifikace CI – Cold Insulation.

Špička boty je z vnější strany chráněna silnou vrstvou odolné gumy, která chrání botu proti okopání. Nově tvarovaná kaple ještě lépe chrání v nejnamáhanějších místech.

Rychlozapínání v kombinaci s tkaničkami z nehořlavého a samozhášivého materiálu NOMEX® umožňuje nejen dokonalé přizpůsobení boty tvaru nohy, ale i zip jednoduchým způsobem rozevřít a zpřístupnit tak prostor pod zipem za účelem vyčištění a impregnování boty.

Navíc je jezdec boty vyměnitelný samostatně, což šetří nejen čas, ale i náklady na vlastnictví TCO (Total Cost of Ownership).

Hliníková kaple chrání prsty nohou před poraněním, absorbuje nárazy do 200J, zároveň chrání prsty proti trvalému tlaku – zkoušeno při 15kN. Zásadní výhodou oproti běžně používaným ocelovým kaplím je cca 40% úspora hmotnosti. Kaple je samozřejmě stejně jako konkurenční kovové kaple testována dle EN ISO 12568.

Ochrana proti perforaci (propíchnutí či proříznutí) podešve je zajištěna vícevrstvým laminátem NOVATION JFS, který oproti běžné ocelové planžetě poskytuje několik zásadních výhod:

– větší chráněná plocha (chrání nohu částečně i po bocích, viz fotogalerie)

– lepší ohebnost boty a tím i zvýšený komfort při celodenním nošení

– zatímco norma EN ISO 20345 v bodě 6.2.1.1 vyžaduje odolnost vůči propíchnutí silou 1100N, tak tato ochrana poskytuje ochranu o cca 60% vyšší

– absorbuje nárazy při došlapu

– snižuje hmotnost boty oproti konstrukci s ocelovou planžetou

– výborně chrání proti pronikání chladu/tepla přes podešev

Současně je tato část konstrukce obuvi certifikována dle nejnovější úpravy normy EN 12568:2010 a poskytuje tak zvýšenou ochranu před propíchnutím, kdy je testován průpich s průnikem 0 mm.

Použita je nová dvoukomponentní podešev z nitrilové pryže, jež je antistatická, odolná benzínům, olejům, vysokým teplotám (400 st. Celsia), má vysokou životnost (vyšší 30% než požadavek normy EN20345 8.5.3), neklouže a výborně absorbuje rázy vznikající při chůzi.

Navržený dezén obuvi při chůzi umožňuje vypadávání zanesených nečistit a je navržen tak, aby usnadňoval odtékání vody z pod podešve při chůzi vodou.

Novinkou je použití červených signalizátorů opotřebení podešve – jakmile je červený bod kompletně sedřen, tak je podešev opotřebována tak, že bota již nevyhovuje požadavkům normy ma minimální výšku vzorku boty.

Dodávané velikosti: 36 – 49 (jednotná cena), 50+51+52 za příplatek 20%.

Bota je certifikována dle následujících norem a dodatečných zkoušek:

EN ISO 15090:2006 Obuv pro hasiče

EN ISO 17249:2004 Bezpečnostní obuv odolná proti pořezání řetězovou pilou (třída 3)

HI3 – odolonost vůči teplu (zkouška 40 minut při 250 st. Celsia)

CI – izolace vůči chladu (testováno na -20 st. Celsia)

AN – ochrana kotníků proti nárazu

F2A – dodatečná certifikace antistatických vlastností

SRC – podešev otestována na odolnost vůči uklouznutí nejen na keramickém podkladu politém detergentem (cestifikace SRA), ale i na ocelové leštěné desce polité glycerolem (certifikace SRB)

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „ZÁSAHOVÁ OBUV CHALLENGER EVO II 9065/GA“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *