SOUTĚŽNÍ PROUDNICE KLIMEŠ (12,5 MM)

Popis

Soutěžní proudnice Klimeš (12,5 mm) 

Popis/Návod k obsluze Proudnice Klimeš:

Proudnice jsou určené především pro hasiče, zejména pro jejich sportovní soutěže a nácviky. Odpovídají požadavkům a Pravidlům požárního sportu a Plamenu pro mládež v České a Slovenské republice.

Proudnice jsou vyráběny na CNC strojích. Pro zlepšení vlastností materiálu a jejich vzhledu, jsou proudnice dodávány s povrchovou úpravou dekorativním eloxováním a tryska se speciální úpravou. Lze si zvolit z 10 barev, tj. červená, oranžová, zlatá, žlutá, zelená, modrá, malinová, fialová, titanová, černá. Případně tyto barvy libovolně kombinovat.

Délka a hmotnost proudnice je přizpůsobena potřebám „proudařů“ – aby co nejméně překážela při běhu a při výstřiku vody byl zpětný ráz co nejmenší (aby co nejméně „kopala“). Pracovní tlak proudnic max. 1,6 Mpa.

Bez spojky je hmotnost proudnice cca 540 gramů a délka, rovněž bez spojky cca 410 mm. Se spojkou DIN (STORZ) je délka proudnice, včetně ozubů cca ?? mm. Vnitřní průměry, resp. redukce průměrů jsou přizpůsobeny co nejmenším hydraulickým ztrátám na proudnici a dosažení pokud možno co nejlepšího kompaktního výstupního proudu. Proudnice jsou rozebíratelné a mají výměnné trysky. Jsou osazeny tryskami o průměru 12,5 mm (+/-0,1 mm) případně 13 mm. Proudnice jsou označeny výrobcem (www stránky).

Proudnice jsou na straně ke spojce ukončeny závitem G2 a lze na ně připojit spojku používaného standardního systému v příslušné zemi. V ČR, Slovensku a Německu je to systém STORZ.

NOVINKA 2016
Proudnice jsou ve 2 variantách. Varianta standartní, s označením S je v klasickém provedení jako dosud. U druhé varianty, s označením N jsou uvnitř navíc podélné usměrňovací lopatky (křížek).

Důležité pokyny pro uživatele/obsluhu
– Proudnice smíte používat pouze způsobem odpovídajícím jejich určení.
– Proudnice jsou určeny pro používání čisté vody. Jakékoliv příměsi ve vodě vedou k poškození vnitřních částí a zejména trysky!!!
– K používání podle určení náleží rovněž dodržovat důležité pokyny uvedené v tomto návodu a dbát na všechny předpisy vydané oborovými profesními organizacemi.
– Obsluhující osoba je povinna obeznámit se s manipulací.
Před každým použitím:
– zkontrolujte funkčnost
– zkontrolujte pevnost připojení trysky, spojky a všech závitových spojů přesvědčte se zda je proudnice bezpečná.
Trysky podléhají přirozenému opotřebení a musí se pravidelně kontrolovat a v případě potřeby vyměnit.
Paprsek s kapalinou nikdy nemiřte na osoby!
Chemické přísady, vysoké teploty a tlaky vedou ke zraněním!
Vnitřní část proudnice (trysky) doporučuji ošetřovat pomocí lana o průměru 12 mm, nejlépe staršího horolezeckého.

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „SOUTĚŽNÍ PROUDNICE KLIMEŠ (12,5 MM)“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *