VZDUCHOTECHNIKA

Popis

Vzduchotechnika

Protipožární ochrana ventilačních zařízení a zařízení pro odvod kouře. Ventilační potrubí REI 30, REI 45, REI 60, REI 90 a REI 120 dle ČSN 73 0857 z desek PROMATECT® .

Požadavky kladené na vzduchotechnická zařízení se týkají nejen jejich chování při požáru, ale i hořlavosti hmot použitých pro stavbu ventilačních kanálů a požadovaných hodnot jejich požární odolnosti. Požadavky projektových norem řady ČSN 73 08… předepisují, že ventilační vedení, která spojují požární úseky, musí být uzpůsobena tak, aby vzniklý oheň a kouř nemohl být přenesen do jiných požárních úseků, ostatních poschodí a únikových cest. Aby nedocházelo k výše uvedenému procesu, vyrábí naše firma požárně odolné ventilační vedení. Požadovaná doba požární odolnosti ventilačních vedení závisí na stupni požární bezpečnosti požárního úseku.

Požadavky na ventilační potrubí z hlediska požární bezpečnosti jsou stanoveny v ČSN 73 0872. Ventilační potrubí je požadováno v hodnotách požární odolnosti REI 30, REI 45, REI 60, REI 90 a REI 120. Zkoušky se provádějí dle ČSN 70 0857.

Z požárně ochranných desek PROMATECT® – L 500 a PROMATECT® – L lze ideálním způsobem tato ventilační potrubí vyrábět. V zásadě se jedná o dva různé typy potrubí:

  1. Dodatečné obklady potrubí z pozinkovaného ocelového plechu deskami PROMATECT® pro dosažení požadované hodnoty požární odolnosti.
  2. Výroba samonosných ventilačních potrubí z desek PROMATECT® s požadovanou hodnotou požární odolnosti.

Úspornějším řešením je výroba samonosných ventilačních potrubí PROMATECT® . Nízký odpor tření a povrchové vlastnosti těchto ventilačních potrubí odpovídají hodnotám platným pro potrubí z pozinkovaného ocelového plechu. Díky jednoduchému způsobu zpracování desek PROMATECT® mohou být ventilační potrubí vyráběna přímá či různě formovaná dle konkrétních konstrukčních požadavků. Alternativně mohou být potrubí vyrobena ve dvou- nebo vícevrstevných provedeních z desek PROMATECT® – H nebo PROMATECT® – L.

Ventilační potrubí PROMATECT® mohou být stejným způsobem vyráběna v provedení pro odvod kouře. V této formě mají pak úlohu udržovat chráněné únikové cesty a přístupové požární úseky prosté kouře a minimalizovat následky požáru. Dodatečný obklad ventilačních vedení z ocelového plechu rovněž i samotná ventilační vedení s normálním i velkým příčným průřezem jsou vytvořena podle nového systému PROMADUCT® – 500. Do ventilačních vedení jsou zabudovávány potřebné kompenzátory. Pro použití systému samonosného ventilačního potrubí PROMADUCT® – 500 jsou ideálně kombinovány požadavky na potrubí pro odvod kouře.

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „VZDUCHOTECHNIKA“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *