PŘEPÁŽKY

Popis

Přepážky

Kabelové přepážky a přepážky k zabudování do stěn a stropů.

V praxi dochází k situacím, kdy je nezbytné, aby elektroinstalace procházely z jednoho požárního úseku do druhého. V těchto případech je nutné, aby hodnoty požární odolnosti a celistvosti dělících stavebních konstrukcí byly zachovány.

Optimální řešení skýtá systém PROMASTOP® , který lze aplikovat dle daných podmínek.

Kabelové přepážky:

Kabelové přepážky PROMASTOP® uzavírají otvory potřebné pro průchod kabelů stěnami a stropy a v případě požáru zabraňují rozšíření kouře a ohně do dalších požárních úseků, únikových cest, chodeb, schodišťových prostorů atd. V zásadě je třeba rozlišit deskové přepážky PROMASTOP® , zděné přepážky PROMASTOP® a těsnící systémy PROMASTOP® .

U deskových přepážek PROMASTOP® se vedle přesně definovaných desek z minerální vlny používá také endotermní požárně ochranná stěrková hmota PROMASTOP® , která je bez rozpouštědel. Tato hmota je nanášena na desky z minerální vlny a všechny ostatní dílce (kabely, trasy kabelů, úložné žlaby).

Požárně ochranná hmota PROMASTOP® obsahuje velké množství chemicky vázané vody, která má v případě požáru vysoký chladící účinek.

Zděné přepážky PROMASTOP® jsou vytvořeny z předem promíchané speciální požárně ochranné malty, která po přidání vody vytvoří tvárnou maltu připravenou ke zpracování.

Těsnící systémy PROMASTOP® jsou tvořeny těsnícími zátkami popř. těsnícími tvarovkami. Tyto kabelové přepážky se používají zejména tam, kde je požadována snadná a bezprašná montáž (laboratoře,řídící centra).

Přepážky pro hořlavá potrubí:

Požárně ochranné manžety PROMASTOP® uzavírají otvory potřebné k průchodu hořlavých potrubí stěnami a stropy a tím v případě požáru zabraňují v rozšíření ohně a kouře do jiných požárních úseků, ostatních pater, schodišť, do přístupových chodeb atd. Požárně ochranné manžety mohou být použity pro odpadní potrubí, vedení pro potrubní poštu, vedení pro odsávání prachu a potrubí pro pitnou vodu z přesně definovaných hmot s rozdílnými vnějšími

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „PŘEPÁŽKY“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *