NOSNÉ KONSTRUKCE

Popis

Konstrukce z trapézových plechů

Protipožární ochrana ocelových sloupů a nosníků R 30 až R 180

Ocel je anorganická stavební hmota a lze ji tedy bez zvláštních zkoušek zařadit mezi nehořlavé materiály. Při přímém působení ohně je možné podle normové teplotní křivky ISO předpokládat zvýšení teploty o 556 K již po 5 minutách. Následkem toho ztrácí stavební díl z oceli po několika minutách svoji nosnost a dochází k porušení stability stavební konstrukce. Má-li být dosažena určitá hodnota požární odolnosti, musí být na základě této skutečnosti všechny ocelové části odpovídajícím způsobem chráněny.

Požárně ochranné obklady pomocí desek PROMATECT®

Obklad pravoúhlého průřezu z požárně ochranných desek PROMATECT® zajišťuje, že kritické teploty oceli bude dosaženo teprve po uplynutí stanoveného časového úseku. K obkládání ocelových nosných konstrukcí požárně ochrannými deskami PROMATECT® nejsou zapotřebí žádné nosné a závěsné konstrukce. Ocelové sloupy se obkládají požárně ochrannými deskami PROMATECT® ve tvaru pravoúhlého průřezu. Poté jsou desky načelní straně sesvorkovány a sešroubovány.

U ocelových průvlaků jsou desky v oblasti spoje podloženy, aby zde mohl být připevněn obklad pravoúhlého průřezu. Obklad již pak nemusí být připevněn na ocel či beton.

Nátěr na ocel PROMAPAINT®

Další možností požární ochrany ocelových stavebních dílců je systém PROMAPAINT® , nátěr vytvářející za požáru izolační vrstvu určený k ochraně ocelových nosníků, sloupů a prutů příhradoviny. PROMAPAINT® je disperze umělé pryskyřice s pigmenty omezujícími účinky požáru, bez zápachu a negativních vlivů na životní prostředí. Působením požáru nátěr PROMAPAINT® napění a vytvoří tak tepelně izolační ochrannou vrstvu.

Má-li z architektonických důvodů zůstat ocelová konstrukce viditelná, pak lze obklad tvořený požárně ochrannými deskami kombinovat s nátěrem PROMAPAINT® .

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „NOSNÉ KONSTRUKCE“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *