DETEKTOR CO FIREANGEL CO-9D-INT, MULTIFUNKČNÍ LCD

Popis

Detektor oxidu uhelnatého – Měřící zařízení – Model FireAngel CO-9D-INT

Záruka: 7 let

Nemusí se instalovat, stačí postavit například na poličku.

Měřící zařízení oxidu uhelnatého a digitální teploměr v jednom s multifunkčním LCD displejem, který zobrazuje aktuální úroveň koncentrace oxidu uhelnatého (CO) v monitorovaném prostoru spolu s teplotou. Zobrazené hodnoty CO jsou uvedené v částech na milion (PPM). Senzor je překalibrován tak, aby displej detektoru zobrazoval naměřené hodnoty od 10 PPM do 999 PPM.

Společnost FireAngel neustále zlepšuje a rozšiřuje sortiment svých výrobků a jedna z jeho posledních novinek je digitální detektor CO-9D-INT oxidu uhelnatého z nové generace domácích produktů pro bezpečný život, který kombinuje nejnovější technologie a inovativní design. Detektor je estetický, efektivní a zcela jistě přispěje ke zvýšení bezpečnosti i vaší domácnosti.

Pokročilý elektrochemický senzor je na rozdíl od běžných detektorů navržen tak, aby přesně měřil nízké úrovně oxidu uhelnatého (CO) a poskytoval včasné varování na LCD displeji pomocí digitálního sloupcového grafu ještě před akustickým varováním nebezpečné úrovně CO.

Detektor oxidu uhelnatého je vybaven kombinovaným tlačítkem Test / Mode, které je určeno k ověřování správného fungování zařízení a zároveň slouží k zobrazení nejvyšší naměřené úrovně CO. Detektor bude zaznamenávat úrovně nejvyšší naměřené hodnoty CO, které detekoval během posledních 4 týdnů. Tyto informace jsou užitečné v případě, že přístroj detekoval nebezpečné hodnoty CO během doby vaší nepřítomnosti.

Stav senzoru, napájecí jednotky a vnitřních obvodů je monitorován automatickým kontrolním systémem zařízení účinnosti. V případě zjištění závady, se na LCD displeji zobrazí informace odpovídající zjištěné závadě a spustí se bezpečnostní signál.

Detektor CO je napájen pomocí integrované napájecí jednotky, která je konstruována tak, aby zařízení poskytovala energii po celou dobu jeho životnosti (7-let), přičemž se počítá i z občasnými poplachy a hlášeními stavu zařízení. Speciální konstrukce umožňuje provoz zařízení bez nutného pevného ukotvení a tak se stává přenosným s možností jednoduchého a stabilního umístění na vodorovnou plochu (například na noční stolek, polici a podobně). Oxid uhelnatý je bezbarvý plyn, bez chuti a zápachu, který vzniká při špatném spalování fosilních paliv, jako je uhlí, ropa, zemní plyn, LPG, uhlí a dřevo. Může být také produkován špatně udržovanými nebo porouchanými palivo spalujícími spotřebiči určenými k vytápění v domácnostech, jako jsou například: kotle, plynové spotřebiče, karmy, grily, zanesené komíny, ventilační systémy nebo poškozené potrubí určené k odvodu spalin.

Mezi časté příznaky otravy CO patří bolesti hlavy, nevolnost, únava či bolest svalů – tyto však mohou být snadno zaměnitelné s diagnózou chřipky.

Je proto důležité chránit svou rodinu a domov detektory oxidu uhelnatého.

Výhody zařízení

Typ senzoru: Elektrochemický

Multifunkční LCD displej

Průběžná detekce oxidu uhelnatého.

Odolnost proti falešným poplachům.

Hlasitý akustický alarm o síle 85 dB

Funkce Test / Mode – ověřování správného fungování zařízení a zobrazení nejvyšší naměřené úrovně CO v paměti zařízení

Pravidelná automatická sebekontrola funkcí detektoru

Napájení pomocí integrované napájecí jednotky

Instalace na stěnu, nebo na vodorovný povrch

Signalizace konce životnosti zařízení

Nízké náklady na provoz, malé rozměry a hmotnost

Jednoduchá montáž a manipulace

Nadčasový a moderní design

7 let záruka

Měřící zařízení oxidu uhelnatého má certifikát potvrzující shodu s požadavky české technické normy ČSN-EN 50291: 2001 pro domácí detektory oxidu uhelnatého. Soulad s touto normou byl potvrzen nezávislou výzkumnou laboratoří British Standard Institute (BSI).

Technické parametry výrobku

Technologie senzoru: Elektrochemická technologie

Zdroj: Integrovaná napájecí jednotka

Způsob montáže: Na stěnu (šrouby jsou součástí balení) nebo na vodorovný povrch.

Pracovní teplota: -10 °C – +40 °C

Provozní vlhkost: 30% – 90% relativní vlhkosti (RH) nekondenzující.

Skladovací podmínky: Teplota: -20 °C – +60 °C Vlhkost: 30% – 90% RH

Rozměry zařízení: 125mm x 74mm x 40mm

Hmotnost: 0,120 kg

Schválení: ČSN-EN50291:2001

Známky: CE

Záruka: 7 let

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „DETEKTOR CO FIREANGEL CO-9D-INT, MULTIFUNKČNÍ LCD“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *